zestaw kosmetyków męskich

Jakie kosmetyki dla mężczyzny z cerą tłustą?

Dobry zestaw kosmetyków męskich do twarzy może pomóc mężczyznom, którzy posiadają cerę tłustą i trądzikową. Powinni oni zainwestować w dobry jakościowo krem, który pomoże uregulować pracę gruczołów łojowych. Należałoby też pomyśleć o zakupieniu żelu oczyszczającego naskórek. Jedynie kompleksowa pielęgnacja sprawi, że stan naszej cery ulegnie poprawie. 

Wszechstronny krem to doskonałe wyjście

Panowie nie lubią zazwyczaj, gdy na ich skórze widoczny jest jakikolwiek kosmetyk. Powinni więc zainwestować w krem o lekkiej konsystencji, która pozwoli na szybkie wchłonięcie się preparatu. W kremie należałoby poszukiwać składników naturalnych, które będą zarówno bezpieczne dla skóry, jak i skuteczne. Cerze tłustej, ze skłonnością do trądziku może pomóc chociażby ekstrakt z aloesu, jak również olejek konopny. Ważne jest to, aby krem wykazywał właściwości wszechstronne. Musi on działać przeciwzapalnie oraz przeciwbakteryjnie. Poza tym, należałoby oczekiwać od niego właściwości matujących. Dzięki temu, cera nie będzie się nieestetycznie błyszczała. Dla zdecydowanej większości mężczyzn jest to dość istotne. Kremu należy używać codziennie, najlepiej o poranku. 

Jaki żel myjący wybrać?

Każdemu mężczyźnie, który posiada cerę tłustą i trądzikową, przyda się również dobry jakościowo żel myjący. Nie powinien on jednak zawierać składników silnie oczyszczających. Mogą one bowiem naruszać naturalną barierę ochronną naskórka. Wówczas dojdzie do rozregulowania pracy gruczołów łojowych. W żelu myjącym do cery tłustej warto poszukiwać substancji łagodzących podrażnienia. W tej roli świetnie sprawdzić się może ekstrakt z rumianku lekarskiego. Oprócz właściwości kojących posiada on także działanie przeciwzapalne oraz przeciwbakteryjne. Żelu oczyszczającego naskórek należy używać minimum raz w ciągu dnia. Jeśli nasza cera jest tłusta, najprawdopodobniej będziemy jednak chcieli ją umyć dwa razy w ciągu dnia. Wówczas pozostanie ona matowa i czysta.